Solidne namioty

namiot

Dawne konstrukcje namiotów były bardzo prymitywne i mało praktyczne. Wyglądały jak płótno naciągnięte na metalowy stelaż. Wiele z tych namiotów nie miał nawet podłogi, a co dopiero tropik. Dzisiaj produkcja namiotów jest już całkiem inna, a namioty to bardzo nowoczesne konstrukcje.

Namioty – rodzaje

Namiot czteroosobowy może nie przekroczyć wagi pięciu kilogramów co jest na pewno dużym osiągnięciem. Namioty produkuje się z tworzyw sztucznych oraz stopów aluminium. Waga namiotu oraz miejsce, które zajmuje jest bardzo ważne. Dlatego też producenci namiotów, robią wszystko aby ważyły jak najmniej i zajmowały jak najmniej miejsca. Dotyczy to przede wszystkim namiotów biwakowych, które często nosi się doczepione do plecaka, jak i namiotów ekspedycyjnych, gdzie każde miejsce w plecaku jest na wagę złota. Namioty tak zminiaturyzowane i stworzone w optymalny sposób, wcale nie są tanie i mają swoją cenę. Gdy jednak często wyruszamy na ekspedycje czy też podróżujemy z plecakiem na plecach, warto mieć taki namiot ze sobą i wykonać dobre przeliczenia pogodowe dla określenia warunków podróżowania.

Kolejna grupa namiotów to namioty rodzinne czy też turystyczne. Są to namioty przeznaczone do poruszania się samochodem, bo ich waga jest nieco większa. Podobnie jest z całą konstrukcją, która jest większa i daje o wiele więcej swobody. Namiot taki wspaniale nadaje się na pole kempingowe i na spędzenie wakacji w przyjazny sposób.

Funkcjonalność namiotów

Wszystkie namioty produkowane są w różnych rozmiarach. Można kupić namioty od kilku do kilkunastu osób. To od liczby osób zależy waga i wielkość namiotu. Wiele namiotów ma dodatkowo specjalny przedsionek, w którym można trzymać bagaże czy też inne rzeczy. Producenci prześcigają się w pomysłach i dzisiaj można kupić naprawdę bardzo funkcjonalne namioty z wieloma ciekawymi systemami. Jeśli lubimy podróże to warto jest się nimi zainteresować i mieć jakiś dobry namiot na wyposażeniu. Przed zakupem koniecznie rozłóżmy go i sprawdźmy czy na pewno nam odpowiada. Namiot kupuje się raz na jakiś czas i dobrze jest kupić solidny produkt, który będzie nam służył długie lata.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zostaw odpowiedź