Pakujemy się pod namiot

wycieczki turystyczne

Jadąc pod namioty z reguły bierzemy jeden plecak i w nim musimy zmieścić potrzebne rzeczy. Ich ilość musi być ograniczona, zwłaszcza jeśli w czasie wyjazdu zamierzamy z tym plecakiem i z namiotem przemieszczać się (jeśli jest to wyprawa wędrowna itp.).

Dzisiejsze namioty są dużo lżejsze niż te, które produkowano dawniej, dlatego też są łatwiejsze do noszenia. Jednak nie zapominajmy, że swoje ważą, i cały ten ciężar będzie spoczywał na naszych barkach! Pakując się pod namioty powinniśmy wziąć po dwa zestawy odzieży na każdą pogodę, cztery zmiany bielizny oraz mydło lub płyn ekologiczny do prania oraz niezbędne akcesoria kuchenne. Jeśli szykujemy się na wędrówkę, bez drobnych przepierek się nie odbędzie.

Oczywiście jeśli nie będzie padało, wyprane ubrania łatwo się wysuszą, nawet przez noc. Jadąc pod namioty nie możemy zapomnieć o podstawowych lekach oraz materiałach opatrunkowych. Najlepiej mieć przy sobie pełną apteczkę z podwójną ilością bandaży, środków przeciwbólowych oraz przeciwko biegunce. Ponadto warto zaopatrzyć się w termosy, a tym bardziej gdy planujemy wycieczkę w zimne dni.

Namioty to też ulubione miejsce komarów, dlatego konieczne będzie wzięcie płynu odstraszającego te zwierzęta, a także żelu łagodzącego skutki ukąszeń, które nie są na szczęście niebezpieczne, za to są to bardzo uciążliwe, ze względu na przykre swędzenie. Każdy, kto choć raz zdecydował się na namioty jako formę spędzenia wakacji, będzie wiedział, o czym mowa. Komary potrafią być bardzo uciążliwe, dla bardziej nerwowych osób potrafią niemal zniszczyć wakacje. I stąd tak wiele osób nie lubi jeździć pod namioty, zniechęca się po jednym razie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

1 odpowiedź to “Pakujemy się pod namiot”

  1. Joahim Cel napisał(a):

    Wyprawa pod namiot nie jest taka prosta jakby się mogło wydawać. W takim przypadku trzeba być przygotowanym na wszelkie warunki pogodowe, zupełnie inaczej niż podczas zwykłego wyjazdu z zakwaterowaniem.

Zostaw odpowiedź