Sportowy świat rękawic

rękawice zimowe

Sport to jedna z dziedzin, która używa rękawice i to w wielu dyscyplinach. Zresztą w sporcie używa się wielu rodzajów strojów, a często rękawice są tylko dopełnieniem i to bardzo ważnym. Podobnie jak kask, mogą pełnić rolę ochronną i choć są nieobowiązkowe to używa je wielu sportowców. Rękawice sportowe z całą pewnością dają poczucie profesjonalizmu i zapewniają większą pewność siebie.

Zrobione ze specjalnych materiałów, chronią rękę, dają jej oddychać i zapewniają lepszy chwyt. Takie nie obowiązkowe rękawice bardzo często stosuje się w kolarstwie czy w wielu innych dyscyplinach gdzie chwyt jest bardzo ważny. Może być to żeglarstwo, kajakarstwo czy wiele innych. Są także dyscypliny gdzie trudno wyobrazić sobie brak rękawic. W przypadku tych dyscyplin, nie używanie rękawic może doprowadzić do uszkodzenia ręki. Mowa tutaj na przykład o narciarstwie alpejskim czy też hokeju. Rękawice te chronią nie tylko przed uderzeniem, ale przede wszystkim przed odmrożeniem ręki. Są więc bardzo ważnym elementem stroju.

rękawice bokserskierękawice do gry w bejsbola
Kolejne rękawice, w których ciężko uprawiać sport to rękawice służące do łapania piłki. Mowa tutaj przede wszystkim o bramkarzach czy też o graczach w bejsbola. Nie jest to jednak jedyna sytuacja, gdzie rękawice takie są potrzebne. Również bramkarze hokeja muszą mieć na sobie takie rękawice, tym bardziej, że krążek uderzony leci z wielką prędkością.

Rękawice na pewno są obowiązkowe w sportach walki. Dotyczy to w szczególności boksu, gdzie rękawice są niezwykle charakterystyczne. Takie rękawice służą ochronie ręki, ale także uderzenie w niej nie jest aż tak bolesne jak bez niej.

Jak widać sport to dziedzina gdzie rękawice używane są w wielu dyscyplinach i wykonane są z różnego materiału. Najpopularniejsze to skórzane rękawice, które pozwalają skórze oddychać. Robione są ze specjalnych materiałów, które maja mieć odpowiednie właściwości jak przyczepne w przypadku bramkarzy czy też odporne na ogień jak w przypadku sporów motorowych. Różnorodność jest ogromna.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Sportowy świat rękawic, 5.0 out of 5 based on 1 rating

2 komentarze to “Sportowy świat rękawic”

  1. Joahim Cel napisał(a):

    Gra w baseball bez rękawic? Tego się nie da zrobić (ani przeżyć)! :)

  2. Aga napisał(a):

    Potwierdzam. Równie dobrze można grać w piłkę nożną na bosaka – zero przyjemności, za to połamane palce jak najbardziej.

Zostaw odpowiedź