Narciarstwo

odzież turystyczna

Narciarstwo to świetny sport, a jego uprawianie w znacznym stopniu ułatwia bielizna termoaktywna. Jest to bielizna pomagająca zachować właściwą termikę ciała. Zapobiega zarówno przegrzaniu, jak i nadmiernemu wychłodzeniu ciała. W przeciwieństwie do tradycyjnej bielizny, bielizna termoaktywna nie przykleja się do ciała. Nie powoduje tym samym ani mokrych plam, ani odparzeń, jednym słowem na narty jest wprost idealna.

Dlatego tak naprawdę została stworzona – jedna z teorii głosi, że bielizna termoaktywna powstała właśnie dla narciarzy. Dlaczego? Ten sport przez wiele lat należał do najczęściej powodujących problemy z powodu przeziębienia. W przypadku narciarstwa uprawiamy sport zimą, na powietrzu. Pocimy się, a więc po jakimś czasie organizm jest schładzany. Jest to jednak niebezpieczne, ponieważ schładzanie organizmu następuje na zewnątrz, w dodatku przy ujemnych temperaturach. Łatwo tutaj o schłodzenie, stąd tak użyteczna jest bielizna termoaktywna. Pozwoli nam ona na uprawianie sportu w sposób bezpieczny dla naszego zdrowia. Przecież możliwość przeziębienia nie powinna być przyczyną zaprzestania jeżdżenia na nartach. Jest to fascynujący sport, który może być źródłem niezapomnianych wrażeń. Warto jednak zapobiegać przegrzaniu i nadmiernemu schłodzeniu organizmu, które może skończyć się dla nas chorobą, więc dobrze także dostać informację o pogodzie np. za pomocą smartphona. Prostym rozwiązaniem jest bielizna termoaktywna. Regularnie stosowana praktycznie eliminuje ryzyko przeziębienia z powodu przegrzania, przepocenia czy też nadmiernego schłodzenia organizmu.
turystyczna odzież

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

1 odpowiedź to “Narciarstwo”

  1. Laszkiewicz napisał(a):

    Noszę bieliznę termoaktywną na jazdę rowerem i podczas wieczornego biegania. Całkiem wygodna sprawa – jest ci ciepło, lecz nie chłoniesz potu, a zarazem taka bielizna sportowa jest lekka i przewiewna.

Zostaw odpowiedź