Charakterystyka roweru BMX

BMX

Ilość rowerów na rynku przeraża przeciętnego nabywcę. Szosowe, trekkingowe, elektryczne, składaki i inne. Co wybrać, by mieć największą satysfakcję? A może w ogóle postawić na konstrukcje ekstremalne, przeznaczone do ewolucji i wykonywania fantastycznych trików? W artykule nastąpi skupienie na rowerach klasy BMX.

Czy ktoś jeszcze docenia jazdę ekstremalną na rowerze?

Już w latach siedemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych można było zobaczyć rowerzystów poruszających się po zaawansowanych torach z rampami oraz wykonujących przeróżne triki na rowerach zwanych BMX. Nazwa roweru to także nazwa sportu ekstremalnego bicykle moto cross. Taki model roweru ma styl minimalistyczny. Pozbawia się go przerzutek i dodatkowych elementów. Zamiast tego właściciel bazuje na wzmocnionej ramie i prostocie napraw. Na koła wchodzą ponadto rurki stalowe, dające szansę komponowania fantastycznych ewolucji. Rowerem BMX pokonasz specjalistyczny tor przeszkód, zrobisz ogrom akrobacji i poskaczesz. To zabawa chętnie uprawiana przez młodych ludzi, zaangażowanych w kulturę ulicy. W Polsce niestety trudno o sklep rowerowy skoncentrowany na tej dyscyplinie sportu. Zakup dobrego sprzętu wymaga koncentracji na ocenie materiałów wykorzystanych do produkcji oraz poniesienia wydatku rzędu kilku tysięcy złotych. Oczywiście tylko w chwili, gdy chcesz mieć do czynienia z prawdziwym rowerem BMX.

Kierownica ma być szeroka, a siodełko duże, z miękką strukturą. Na rowerze pokonasz bez problemu krótsze dystanse, bardzo szybko. Niestety wysocy ludzie niekoniecznie odnajdą się w tym sporcie, ze względu na zwrotność, utrzymanie równowagi oraz dobre wchodzenie na przeszkody. Rower crossowy z profesjonalnie przygotowaną lokalizacją do wyskoków to czysta frajda dla osób młodych, wysportowanych i na pewno odważnych. Udział w zawodach ekstremalnej jazdy rowerowej nie jest w Polsce zbyt popularny, jednak rynek zagraniczny mocno docenia takie umiejętności, dając szansę na ogromne pieniądze z prezentacji interesujących ewolucji.

Szkolenia przechodź z mentorem

BMX to rower sportowy, wyzwalający pozytywne emocje, trudny w zniszczeniu. Daje szansę na odkrycie fantastycznego hobby. Środowisko rowerzystów jest dobrze rozwinięte, dlatego pierwsze kroki wykonaj z profesjonalnym mentorem, zdolnym naprowadzić cię na właściwą drogę rozwoju.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zostaw odpowiedź