Nadmorski wypoczynek z dzieckiem

dziecko na plaży

Nie od dziś wiadomo, że dzieci kochają morze i cudownie spędzony czas na kąpielach, pływaniu, opalaniu i budowaniu piaskowych budowli. Warto więc, planując wypoczynek, zabrać dzieci właśnie tam gdzie będzie im najlepiej, czyli nad morze. Zalet tej decyzji jest co niemiara, a najważniejsze z nich opisane zostaną w poniższym artykule.

Wakacje nad morzem – samo zdrowie!

Przede wszystkim pobyt nad morzem jest doskonały dla zdrowia. Dzięki mikroklimatowi samopoczucie jest doskonałe a co więcej można uzupełnić wszelkie niedobory jodu. Dlatego też dobrze jest nad samym brzegiem morza spędzać możliwie jak najwięcej czasu inhalując się. Jest to szczególnie ważne dla dzieci bowiem właściwy poziom jodu w organizmie warunkuje ich prawidłowy rozwój.

Co więcej pobyt na plaży zapewnia aktywność ruchową, której naszym pociechom przecież nigdy za wiele. Kąpiel, gry plażowe i zabawy to gwarancja świetnego rozwoju i doskonałego samopoczucia. Co więcej wyhasane dzieci szybko zasypiają wieczorem Dzięki za wszystko czemu rodzice mogą skorzystać spędzając nieco czasu sam na sam co jest przecież nie mniej istotne nie tylko dla niech samych ale dla całej rodziny.

Zapewnij swojemu dziecku prawidłową ochronę

 

nadmorskie wakacje

Wiele nadmorskich hoteli gwarantuje naszym pociechom dodatkowe atrakcje.

Wczasy w hotelu nad morzem z dzieckiem to bardzo dobry wybór oczywiście pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wiele mówi się o kremach ochronnych z filtrami zapobiegających poparzeniom słonecznym bowiem dbają o to firmy je produkujące. Mniej uwagi poświęca się tematowi kontroli kąpieli w morskiej wodzie.

Kiedy nasza pociecha znajduje się w pobliżu wody nie powinniśmy nawet na chwilę spuszczać jej z oka. Dzieci działają spontanicznie i nagle mogą znaleźć się w wodzie jeśli nawet przed chwilą budowały babkę nad brzegiem. A o tragedię nie trudno gdyż fale potrafią szybko wciągnąć dziecko powodując utratę równowagi i zachłyśnięcie.

Dobrze jest też korzystać z plaży strzeżonej przez ratownika choć jego obecność w żadnym wypadku nie zwalnia rodziców z odpowiedzialności za bezpieczeństwo dziecka znajdującego się w wodzie czy nad brzegiem. Dlatego też zawsze trzeba być czujnym.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zostaw odpowiedź